





Marbelle Bar Pendant
A Touch of Luxury with Marbelle Pendant
The Marbelle Bar Pendant brings a touch of sophistication with its sleek marble and copper design, making it the perfect centerpiece for any modern living space. This pendant is designed to complement a variety of settings, from dining rooms to luxurious lounges, with its gold-hued body and LED bulb lighting for a warm, inviting ambiance. Ideal for any modern living area, this pendant adds a refined elegance to your space.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
Key Features:
- Made of marble & copper
- Sleek, minimalist style
- Comes with an awesome gold lampshade
- Super easy to install
- Suitable for living room, hotel, coffee, shop, villa
SPECIFICATIONS
| Width x Height: | L100cm/120cm |
| Number of Lights: | >7 |
| Wattage (Lumens) | 40 Watts Max |
| Weight (Kg): | Message Us |
| Cord Length: | 200cm Adjustable & Customisable |
| Installation Method: | Flush Mount |
| Emitting Light Shade: | Changeable |
| Lighting Area Coverage: | 10-30 Square Meters |
| Light Bulb Type: | LED Bulbs |
| Material: | Copper+Marble |
| Switch type | Knob switch |
| IP Rating: | IP20 |
| Warranty: | 3 Years |
| Voltage: |
110V/220V/(available in all countries) |
| Certification: | CE, GS, LVD, ROHS, SAA |
| Dimmable: |
Upon Request |
| Sloped Ceiling: |
Upon Request |
Free Worldwide Shipping & 100% Money-Back Guarantee
Got a further question? Message Us!
Original: $1,949.00
-65%$1,949.00
$682.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A Touch of Luxury with Marbelle Pendant
The Marbelle Bar Pendant brings a touch of sophistication with its sleek marble and copper design, making it the perfect centerpiece for any modern living space. This pendant is designed to complement a variety of settings, from dining rooms to luxurious lounges, with its gold-hued body and LED bulb lighting for a warm, inviting ambiance. Ideal for any modern living area, this pendant adds a refined elegance to your space.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
Key Features:
- Made of marble & copper
- Sleek, minimalist style
- Comes with an awesome gold lampshade
- Super easy to install
- Suitable for living room, hotel, coffee, shop, villa
SPECIFICATIONS
| Width x Height: | L100cm/120cm |
| Number of Lights: | >7 |
| Wattage (Lumens) | 40 Watts Max |
| Weight (Kg): | Message Us |
| Cord Length: | 200cm Adjustable & Customisable |
| Installation Method: | Flush Mount |
| Emitting Light Shade: | Changeable |
| Lighting Area Coverage: | 10-30 Square Meters |
| Light Bulb Type: | LED Bulbs |
| Material: | Copper+Marble |
| Switch type | Knob switch |
| IP Rating: | IP20 |
| Warranty: | 3 Years |
| Voltage: |
110V/220V/(available in all countries) |
| Certification: | CE, GS, LVD, ROHS, SAA |
| Dimmable: |
Upon Request |
| Sloped Ceiling: |
Upon Request |
Free Worldwide Shipping & 100% Money-Back Guarantee
Got a further question? Message Us!





















