




















NYRA Ring Chandelier
Modern Pendant Light in Rose Gold
Explore our pendant light, available in rose gold or gold finishes, designed to add modern elegance to any space. This stylish piece combines innovation with sophistication, making it perfect for your living room, dining area, or bedroom. It's more than just lighting it's a stunning centerpiece that will capture attention wherever it's placed.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Adds elegance to any space.
- Stylish rose gold or gold finish.
- Ideal for living rooms, dining areas.
- Captures attention as a centerpiece.
- Modern design with artistic.
DIMENSIONS:
- 59"/ 150cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 30-130W |
| Base Type | G9 |
| Material | Metal |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Finish | Iron |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Light Source | LED Bulbs |
| Item Type | Pendant Lights |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Warranty | 3 Years |
| Certification | CCC |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
Got a further question? Message Us!
Original: $1,359.00
-65%$1,359.00
$475.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern Pendant Light in Rose Gold
Explore our pendant light, available in rose gold or gold finishes, designed to add modern elegance to any space. This stylish piece combines innovation with sophistication, making it perfect for your living room, dining area, or bedroom. It's more than just lighting it's a stunning centerpiece that will capture attention wherever it's placed.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Adds elegance to any space.
- Stylish rose gold or gold finish.
- Ideal for living rooms, dining areas.
- Captures attention as a centerpiece.
- Modern design with artistic.
DIMENSIONS:
- 59"/ 150cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 30-130W |
| Base Type | G9 |
| Material | Metal |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Finish | Iron |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Light Source | LED Bulbs |
| Item Type | Pendant Lights |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Warranty | 3 Years |
| Certification | CCC |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
Got a further question? Message Us!





















