






NYRA Wabi Pendants
Beautiful Wasabi Style Pendants
Brighten your home with the NYRA Wabi pendants.. This stylish lamp not only lights up your space but also adds a touch of Japandi elegance. Made with high-quality polystyrene resin, it looks luxurious. The lights are positioned to give off a warm & soft glow, making any room feel cozy. Perfect for a modern bedroom or a trendy loft, this chandelier is sure to catch the eye and show off your unique style.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Delicate and long-lasting Resin & Polystyrene foam
- Ideal for bedrooms, lofts, and living rooms.
- Warm, soft glow for a cozy ambiance.
- Perfect for modern or trendy spaces.
- Energy-efficient lighting for cost savings.
SPECIFICATIONS:
| Ceiling Plate Size | 10cm |
| Wattage (Lumens) | 30-130Watts |
| Cord Length | 150cm |
| Installation Method | Cord Pendant |
| Base Type | E27 |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Material | Cement Stone |
| Finish | Iron |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got a further question? Message Us!
Original: $250.00
-65%$250.00
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Beautiful Wasabi Style Pendants
Brighten your home with the NYRA Wabi pendants.. This stylish lamp not only lights up your space but also adds a touch of Japandi elegance. Made with high-quality polystyrene resin, it looks luxurious. The lights are positioned to give off a warm & soft glow, making any room feel cozy. Perfect for a modern bedroom or a trendy loft, this chandelier is sure to catch the eye and show off your unique style.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Delicate and long-lasting Resin & Polystyrene foam
- Ideal for bedrooms, lofts, and living rooms.
- Warm, soft glow for a cozy ambiance.
- Perfect for modern or trendy spaces.
- Energy-efficient lighting for cost savings.
SPECIFICATIONS:
| Ceiling Plate Size | 10cm |
| Wattage (Lumens) | 30-130Watts |
| Cord Length | 150cm |
| Installation Method | Cord Pendant |
| Base Type | E27 |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Material | Cement Stone |
| Finish | Iron |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got a further question? Message Us!




















