














Alice Orb LED Wall Lamp
Creative Background Glass Ball LED Wall Lamp
Light up your space with the Creative Background Glass Ball LED Wall Lamp. This modern fixture combines style and functionality, made from high-quality materials with stylish details. It's durable, resistant to rust and dust, and easy to maintain. The lamp emits bright light while using less energy, making it eco-friendly. Perfect for entrances, dining rooms, bedrooms, living rooms, cafes, bars, and clubs, it adds a touch of luxury and sophistication to any setting without effort.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Easy to install and maintain.
- Rust-proof and dust-proof materials.
- Ideal for home and commercial spaces.
- Energy-efficient with high brightness.
- Stylish glass ball design enhances ambiance.
DIMENSIONS:
- 22.0" x 7.8" / 56 x 20cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 2/10W |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Light Source | LED bulbs |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Shade Direction | Up & Down |
| Base Type | G9 |
| Body Material | IRON |
| Material | Glass Stone |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got any further questions? Message Us!
Original: $429.00
-65%$429.00
$150.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Creative Background Glass Ball LED Wall Lamp
Light up your space with the Creative Background Glass Ball LED Wall Lamp. This modern fixture combines style and functionality, made from high-quality materials with stylish details. It's durable, resistant to rust and dust, and easy to maintain. The lamp emits bright light while using less energy, making it eco-friendly. Perfect for entrances, dining rooms, bedrooms, living rooms, cafes, bars, and clubs, it adds a touch of luxury and sophistication to any setting without effort.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Easy to install and maintain.
- Rust-proof and dust-proof materials.
- Ideal for home and commercial spaces.
- Energy-efficient with high brightness.
- Stylish glass ball design enhances ambiance.
DIMENSIONS:
- 22.0" x 7.8" / 56 x 20cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 2/10W |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Light Source | LED bulbs |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Shade Direction | Up & Down |
| Base Type | G9 |
| Body Material | IRON |
| Material | Glass Stone |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got any further questions? Message Us!





















