


















Siba Crystal Wall Lights
Lighting solution for elegant interiors
Illuminate your space with the elegant Siba European Light. Crafted from durable iron and adorned with Top K9 Crystal, it boasts lasting bronze copper plating to prevent fading. Energy-efficient and glare-free, it combines classic style with modern technology, perfect for enhancing any room with sophistication.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Elegant design with Top K9 Crystal.
- Durable bronze copper plating prevents.
- Energy-efficient and glare-free lighting.
- Combines classic style with modern technology.
- Perfect for enhancing room sophistication.
DIMENSIONS:
- 7.8" x 6.3" / 20 x 16cm
- 10.2" x 7.8" / 26 x 20cm
- 27" x 6.3" / 69 x 16cm
SPECIFICATIONS:
| Usage | Daily Lighting |
| Material | Metal |
| Wattage | 3-5W |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Light Source | LED bulbs |
| Base Type | E14 |
| Power Source | AC |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Style | Modern Style |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got a further question? Message Us!
Original: $339.00
-65%$339.00
$118.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Lighting solution for elegant interiors
Illuminate your space with the elegant Siba European Light. Crafted from durable iron and adorned with Top K9 Crystal, it boasts lasting bronze copper plating to prevent fading. Energy-efficient and glare-free, it combines classic style with modern technology, perfect for enhancing any room with sophistication.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Elegant design with Top K9 Crystal.
- Durable bronze copper plating prevents.
- Energy-efficient and glare-free lighting.
- Combines classic style with modern technology.
- Perfect for enhancing room sophistication.
DIMENSIONS:
- 7.8" x 6.3" / 20 x 16cm
- 10.2" x 7.8" / 26 x 20cm
- 27" x 6.3" / 69 x 16cm
SPECIFICATIONS:
| Usage | Daily Lighting |
| Material | Metal |
| Wattage | 3-5W |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Light Source | LED bulbs |
| Base Type | E14 |
| Power Source | AC |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Style | Modern Style |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got a further question? Message Us!



















