












Spark Luxury Wall Lamp
Illuminate! Impress! Inspire!
Create a warm, welcoming atmosphere with the Spark Luxury Wall Lamp. Featuring Edison bulbs nestled in ribbed glass cylinders, this lamp radiates a soft, elegant glow that enhances any room. The clear glass lampshade and copper base combine to offer a sophisticated design that effortlessly complements your decor. With its 12W, 110- 220V LED lighting, the Spark Luxury Wall Lamp ensures even and bright illumination, making it the perfect statement piece.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
Key Features:
- Edison bulbs in ribbed glass cylinders
- 12W, 110-220V LED for bright, even light
- Copper base with clear glass lampshade
- Soft, elegant glow for a warm ambiance
- Perfect for living rooms, hallways, or bedrooms
SPECIFICATIONS
| Width x Height: | D12 x H68cm |
| Wattage (Lumens) | From 30-130Watts |
| Weight (Kg): | Message Us |
| Installation Method: | Wall Mounted |
| Emitting Light Shade: | 3000k or 4000k |
| Lighting Area Coverage: | 5-10 Square Meters |
| Light Bulb Type: | LED Strip Light |
| Material: | Metal and Clear Glass |
| Dimmable: | Upon Request |
| IP Rating: | IP20 |
| Warranty: | 3 Years |
| Voltage: | 90-260V AC Power |
| Certification: | UL, CCC, CE, LVD, ROHS, CE, PSE |
| Switch Type: | Knob switch |
Do you have a further question? Message Us!

Sizes
W12cm*H68cm

Original: $269.00
-65%$269.00
$94.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate! Impress! Inspire!
Create a warm, welcoming atmosphere with the Spark Luxury Wall Lamp. Featuring Edison bulbs nestled in ribbed glass cylinders, this lamp radiates a soft, elegant glow that enhances any room. The clear glass lampshade and copper base combine to offer a sophisticated design that effortlessly complements your decor. With its 12W, 110- 220V LED lighting, the Spark Luxury Wall Lamp ensures even and bright illumination, making it the perfect statement piece.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
Key Features:
- Edison bulbs in ribbed glass cylinders
- 12W, 110-220V LED for bright, even light
- Copper base with clear glass lampshade
- Soft, elegant glow for a warm ambiance
- Perfect for living rooms, hallways, or bedrooms
SPECIFICATIONS
| Width x Height: | D12 x H68cm |
| Wattage (Lumens) | From 30-130Watts |
| Weight (Kg): | Message Us |
| Installation Method: | Wall Mounted |
| Emitting Light Shade: | 3000k or 4000k |
| Lighting Area Coverage: | 5-10 Square Meters |
| Light Bulb Type: | LED Strip Light |
| Material: | Metal and Clear Glass |
| Dimmable: | Upon Request |
| IP Rating: | IP20 |
| Warranty: | 3 Years |
| Voltage: | 90-260V AC Power |
| Certification: | UL, CCC, CE, LVD, ROHS, CE, PSE |
| Switch Type: | Knob switch |
Do you have a further question? Message Us!

Sizes
W12cm*H68cm


















