





















Shineza Modern Bubble Glass Ball Chandeliers
Brighten up your home with the Shineza Modern Bubble Glass Ball Chandeliers, a perfect blend of style and simplicity. This chandelier features a sleek black and gold frame, with eye-catching glass bubble shades that cast a soft, warm light.
Whether you're looking to light up your living room, dining area, or hallway, this chandelier adds a unique touch of elegance that suits any room. Its modern yet timeless design ensures it complements both cozy and sophisticated spaces. Not only does the Shineza chandelier look stunning, but it’s built to last. With a 3-year warranty, you can trust that it will continue to shine for years to come.
Key Features:
- Comes with classic black, gold colors
- Enjoy a cozy, welcoming ambiance with two emitting light shades.
- Mounts easily to your ceiling for a hassle-free setup.
- Made with high-quality materials for long-term durability.
- 25W power consumption, offering both bright light and low energy use.
- Perfect for living rooms, dining areas, or hallways.
DIMENSION:
- 7 Lights: L 58cm x W 58cm x H 37cm
- 9 Lights: L 57cm x W 57cm x H 37cm
- 13 Lights Long: L 78cm x W 58cm x H 40cm
SPECIFICATIONS:
| Size | See the Image Gallery |
| Wattage | 25W Max |
| Light Source | LED |
| Finishes: | Iron |
| Material | Copper + glass lampshade |
| Voltage | 90-260V |
| Bulb Base | E14/E12 |
| Item Type | Pendant Lights |
| Are bulbs included | Yes |
| Lighting Area | 15-25 Square Meter |
| IP Rating | IP20 |
| Installation | Semi-flush Mount |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC, CE, ROSH, UL Listed |
| Warranty | 3 Years |
Got a further question? Message Us!
Original: $989.00
-65%$989.00
$346.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten up your home with the Shineza Modern Bubble Glass Ball Chandeliers, a perfect blend of style and simplicity. This chandelier features a sleek black and gold frame, with eye-catching glass bubble shades that cast a soft, warm light.
Whether you're looking to light up your living room, dining area, or hallway, this chandelier adds a unique touch of elegance that suits any room. Its modern yet timeless design ensures it complements both cozy and sophisticated spaces. Not only does the Shineza chandelier look stunning, but it’s built to last. With a 3-year warranty, you can trust that it will continue to shine for years to come.
Key Features:
- Comes with classic black, gold colors
- Enjoy a cozy, welcoming ambiance with two emitting light shades.
- Mounts easily to your ceiling for a hassle-free setup.
- Made with high-quality materials for long-term durability.
- 25W power consumption, offering both bright light and low energy use.
- Perfect for living rooms, dining areas, or hallways.
DIMENSION:
- 7 Lights: L 58cm x W 58cm x H 37cm
- 9 Lights: L 57cm x W 57cm x H 37cm
- 13 Lights Long: L 78cm x W 58cm x H 40cm
SPECIFICATIONS:
| Size | See the Image Gallery |
| Wattage | 25W Max |
| Light Source | LED |
| Finishes: | Iron |
| Material | Copper + glass lampshade |
| Voltage | 90-260V |
| Bulb Base | E14/E12 |
| Item Type | Pendant Lights |
| Are bulbs included | Yes |
| Lighting Area | 15-25 Square Meter |
| IP Rating | IP20 |
| Installation | Semi-flush Mount |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC, CE, ROSH, UL Listed |
| Warranty | 3 Years |
Got a further question? Message Us!





















