











Paris Alabaster Wall Sconce
Enjoy Endless Charm!
Add a touch of refined elegance to your space with the Paris Alabaster Wall Sconce. Featuring a durable copper frame and elegant marble detail, this sconce enhances any room with its sophisticated ambiance. The metal and alabaster diffuser create a warm, soft light that’s perfect for self-care rituals in your bath or vanity.
Whether brightening your bedroom, living space, or hallway, this wall sconce provides a luxurious glow that elevates your decor.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
Key Features:
- Durable copper frame with marble detail
- Metal and alabaster diffuser for soft illumination
- Ideal for bath, vanity, bedroom, or hallway
- Versatile design suits various interiors
- Provides a refined, warm glow
DIMENSIONS:
- 23.6" x 4.7" / 60cm x12cm
SPECIFICATIONS
| Width x Height: | 60cm x12cm |
| Wattage (Lumens) | From 30-130Watts |
| Weight (Kg): | Message Us |
| Installation Method: | Wall Mounted |
| Emitting Light Shade: | 3000k or 4000k |
| Lighting Area Coverage: | 5-10 Square Meters |
| Light Bulb Type: | LED Strip Light |
| Material: | Alabaster Marble and Copper |
| Dimmable: | Upon Request |
| IP Rating: | IP20 |
| Warranty: | 3 Years |
| Voltage: | 90-260V AC Power |
| Certification: | UL, CCC, CE, LVD, ROHS, CE, PSE |
| Switch Type: | Knob switch |
Do you have a further question? Message Us!
Original: $399.00
-65%$399.00
$139.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy Endless Charm!
Add a touch of refined elegance to your space with the Paris Alabaster Wall Sconce. Featuring a durable copper frame and elegant marble detail, this sconce enhances any room with its sophisticated ambiance. The metal and alabaster diffuser create a warm, soft light that’s perfect for self-care rituals in your bath or vanity.
Whether brightening your bedroom, living space, or hallway, this wall sconce provides a luxurious glow that elevates your decor.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
Key Features:
- Durable copper frame with marble detail
- Metal and alabaster diffuser for soft illumination
- Ideal for bath, vanity, bedroom, or hallway
- Versatile design suits various interiors
- Provides a refined, warm glow
DIMENSIONS:
- 23.6" x 4.7" / 60cm x12cm
SPECIFICATIONS
| Width x Height: | 60cm x12cm |
| Wattage (Lumens) | From 30-130Watts |
| Weight (Kg): | Message Us |
| Installation Method: | Wall Mounted |
| Emitting Light Shade: | 3000k or 4000k |
| Lighting Area Coverage: | 5-10 Square Meters |
| Light Bulb Type: | LED Strip Light |
| Material: | Alabaster Marble and Copper |
| Dimmable: | Upon Request |
| IP Rating: | IP20 |
| Warranty: | 3 Years |
| Voltage: | 90-260V AC Power |
| Certification: | UL, CCC, CE, LVD, ROHS, CE, PSE |
| Switch Type: | Knob switch |
Do you have a further question? Message Us!

















