
































Julia Bubble Chandelier
Modern elegance for contemporary home lighting.
Brighten up your living room with our Modern Pendant Ceiling Lamps. These lamps have a sleek black and gold finish that combines metal and glass for a stylish look. Perfect for any modern home, they add a touch of elegance and sophistication to your space. The refined design makes them a great centerpiece, bringing both light and charm to your room.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Provides ample and pleasant lighting.
- Enhances any contemporary home decor.
- Durable metal and glass construction.
- Versatile design suits various spaces.
- High-quality material for long-lasting use.
DIMENSIONS:
- 15.7" x 43.3" / 40 x 110cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 56W |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Material | Metal |
| Item Type | Pendant Lights |
| Power Source | AC |
| Switch Type | Knob switch |
| Light Source | LED |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Finish | Iron |
| Base Type | e27 |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
Got a further question? Message Us!
Original: $399.00
-65%$399.00
$139.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern elegance for contemporary home lighting.
Brighten up your living room with our Modern Pendant Ceiling Lamps. These lamps have a sleek black and gold finish that combines metal and glass for a stylish look. Perfect for any modern home, they add a touch of elegance and sophistication to your space. The refined design makes them a great centerpiece, bringing both light and charm to your room.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Provides ample and pleasant lighting.
- Enhances any contemporary home decor.
- Durable metal and glass construction.
- Versatile design suits various spaces.
- High-quality material for long-lasting use.
DIMENSIONS:
- 15.7" x 43.3" / 40 x 110cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 56W |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Material | Metal |
| Item Type | Pendant Lights |
| Power Source | AC |
| Switch Type | Knob switch |
| Light Source | LED |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Finish | Iron |
| Base Type | e27 |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
Got a further question? Message Us!



















