































Pendulum Halo Lights
Stylish modern light for versatile spaces.
Add a stylish touch to your home with our circular pendant light. This lamp combines classic and modern design, made from high-quality materials. Perfect for hanging over kitchen islands, staircases, or any spot that needs a bit of brightening up. It’s a great way to bring a fresh, modern look to any room.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Available in multiple color options.
- Blends well with modern interiors.
- Compatible with dimmer switches.
- Energy-efficient LED bulb included.
- Modern style with a classic touch.
DIMENSIONS:
- 7.8" x 11.8" / 20 x 30cm
- 11.8" x 15.7" / 30 x 40cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 9-16W |
| Lighting Area | 10-15SM |
| Material | Metal |
| Item Type | Pendant Lights |
| Power Source | AC |
| Installation | Cord Pendant |
| Light Source | LED |
| Is Bulbs Included | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 Years |
Got any further questions? Message Us!
Original: $349.00
-65%$349.00
$122.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish modern light for versatile spaces.
Add a stylish touch to your home with our circular pendant light. This lamp combines classic and modern design, made from high-quality materials. Perfect for hanging over kitchen islands, staircases, or any spot that needs a bit of brightening up. It’s a great way to bring a fresh, modern look to any room.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Available in multiple color options.
- Blends well with modern interiors.
- Compatible with dimmer switches.
- Energy-efficient LED bulb included.
- Modern style with a classic touch.
DIMENSIONS:
- 7.8" x 11.8" / 20 x 30cm
- 11.8" x 15.7" / 30 x 40cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 9-16W |
| Lighting Area | 10-15SM |
| Material | Metal |
| Item Type | Pendant Lights |
| Power Source | AC |
| Installation | Cord Pendant |
| Light Source | LED |
| Is Bulbs Included | Yes |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 Years |
Got any further questions? Message Us!





















