


















Piccadilly Wall Lamps
Stylish and versatile lighting for all spaces
Enhance your indoor space with the Pically Wall Lamp. Its sleek gold and black finish brings a modern touch to any home or office. Perfect for hallways, bedrooms, and living rooms, this stylish and versatile fixture provides both functional and decorative lighting. The Pically Wall Lamp is an excellent choice for illuminating any area with elegance and sophistication.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Sleek gold and black finish.
- Modern design for any decor.
- Ideal for home or office.
- Functional and decorative lighting solution.
- Enhances ambiance in various spaces.
DIMENSIONS:
- 8.2" x 9" / 21 x 23cm
- 4.7" x 7.8" / 12 x 20cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 5W |
| Voltage: | 90-260V |
| Material: | Metal |
| Light Source: | LED |
| Style: | Modern Style |
| Light color: | Warm white/Cold white |
| Base Type: | e27 |
| Shade Type: | Acrylic |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got a further question? Message Us!
Original: $199.00
-65%$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish and versatile lighting for all spaces
Enhance your indoor space with the Pically Wall Lamp. Its sleek gold and black finish brings a modern touch to any home or office. Perfect for hallways, bedrooms, and living rooms, this stylish and versatile fixture provides both functional and decorative lighting. The Pically Wall Lamp is an excellent choice for illuminating any area with elegance and sophistication.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Sleek gold and black finish.
- Modern design for any decor.
- Ideal for home or office.
- Functional and decorative lighting solution.
- Enhances ambiance in various spaces.
DIMENSIONS:
- 8.2" x 9" / 21 x 23cm
- 4.7" x 7.8" / 12 x 20cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 5W |
| Voltage: | 90-260V |
| Material: | Metal |
| Light Source: | LED |
| Style: | Modern Style |
| Light color: | Warm white/Cold white |
| Base Type: | e27 |
| Shade Type: | Acrylic |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |
Got a further question? Message Us!



















