


































Boho Wasabi Chandelier
Stylish, cozy, and luxurious lighting solution.
Brighten your home with the Boho Wasabi Chandelier from Nyralondon. This stylish lamp not only lights up your space but also adds a touch of elegance. Made with high-quality polystyrene resin, it looks luxurious. The lights are positioned to give off a warm, soft glow, making any room feel cozy. Perfect for a modern bedroom or a trendy loft, this chandelier is sure to catch the eye and show off your unique style.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Durable and long-lasting build quality.
- Ideal for bedrooms, lofts, and living rooms.
- Warm, soft glow for a cozy ambiance.
- Perfect for modern or trendy spaces.
- Energy-efficient lighting for cost savings.
DIMENSIONS:
- 11.8" x 59" / 30 x 150cm 1.5kg
- 15.7" x 59" / 40 x 150cm 2.9kg
- 19.6" x 59" / 50 x 150cm 3.8kg
- 23.6" x 59" / 60 x 150cm 4.5kg
- 31.4" x 59" / 80 x 150cm 8.8kg
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 30-130W |
| Color | White, Grey |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Material | Stainless Steel |
| Material | Resin & Iron |
| Installation | Flush Mount |
| Finish | Iron |
| Base Type | e27 |
| Bulb Included | No |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 Years |
Got a further question? Message Us!
Original: $499.00
-65%$499.00
$174.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish, cozy, and luxurious lighting solution.
Brighten your home with the Boho Wasabi Chandelier from Nyralondon. This stylish lamp not only lights up your space but also adds a touch of elegance. Made with high-quality polystyrene resin, it looks luxurious. The lights are positioned to give off a warm, soft glow, making any room feel cozy. Perfect for a modern bedroom or a trendy loft, this chandelier is sure to catch the eye and show off your unique style.
Note: Lights are sold individually and not in pairs
FEATURES:
- Durable and long-lasting build quality.
- Ideal for bedrooms, lofts, and living rooms.
- Warm, soft glow for a cozy ambiance.
- Perfect for modern or trendy spaces.
- Energy-efficient lighting for cost savings.
DIMENSIONS:
- 11.8" x 59" / 30 x 150cm 1.5kg
- 15.7" x 59" / 40 x 150cm 2.9kg
- 19.6" x 59" / 50 x 150cm 3.8kg
- 23.6" x 59" / 60 x 150cm 4.5kg
- 31.4" x 59" / 80 x 150cm 8.8kg
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 30-130W |
| Color | White, Grey |
| Lighting Area | 5-10SM |
| Material | Stainless Steel |
| Material | Resin & Iron |
| Installation | Flush Mount |
| Finish | Iron |
| Base Type | e27 |
| Bulb Included | No |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling Compatibility | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 Years |
Got a further question? Message Us!
























